به اطلاع همکاران محترم می رساند:

اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان از اول مرداد ماه لغایت 15 مهر ماه جشنواره سراسری اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی با هدف ترویج فرهنگ اهدای کتاب در بین مردم،تامین منابع کتابخانه های محروم و انجام فعالیتهای ترویجی مانند معرفی کتاب و کتابخوانی و …. برگزار می نماید.علاقمندان به مشارکت در این جشنواره کتابهای مازاد و اهدائی خود را به نزدکترین کتابخانه عمومی زیر مجموعه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سراسر استان اصفهان تحویل دهند.

بخشنامه مهم اداره دارائی با موضوع نحوه بخشودگی جرائم مالیاتی

احتراماً به اطلاع کلیه واحد های صنفی می رساند:

طبق ماده 15 قانون نظام صنفی الصاق برچسب قیمت روی کالا یا نصب تابلو در محل کسب یا حرفه به نحوی که قیمت واحد کالا به طور روشن برای همگان قابل رویت باشد الزامیست. در صورت مشاهده تخلف با واحد متخلف برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

نمایشگاه الکترونیک و موبایل از تاریخ 19 تا 26 مهرماه در کشور هنگ کنگ

نمایشگاه روشنایی و تکنولوژی نوری ساختمان از تاریخ 4 تا 11 آبانماه در کشور هنگ کنگ

به اطلاع کلیه اعضاء اتحادیه می رساند

در صورت تمایل می توانند با مراجعه به اتحادیه جهت تهیه بلیط نیم بهاء سینما مخصوص روزهای هفته غیر از پنجشنبه و جمعه اقدام نمایند.

قابل توجه همکاران محترم عضو اتحادیه

در صورت تمایل می توانند با مراجعه به اتحادیه جهت تهیه بلیط نیم بها برای استخر (ایثار- خیابان جی – خیابان همدانیان)اقدام نمایند

……………………………………………………………………………………………………..

به اطلاع کلیه اعضاء اتحادیه می رساند

ضروری است اصل پروانه کسب خود را در محل مناسب که قابل رویت مراجعین باشد نصب نمایند در غیر اینصورت به استناد ماده (17) و ماده (28) قانون نظام صنفی با متخلفین بر خورد میگردد.

ثبت نام واحد های صنفی تولیدی اولویت دار در سایت بهین یاب جهت بهره مندی از تسهیلات

……………………………………………………………………………………………………..

به اطلاع اعضا محترم که دارای کارت شناسایی در رسته های سیم کشی برق ساختمان ونصب سیستم های حفاظتی می باشند می رساند

با توجه به اینکه کارت های شناسایی دارای یکسال اعتبار می باشد و قابل تمدید نمی باشد قبل از انقضاء مدت اعتبار کارت خود ، جهت اخذ پروانه کسب دائم اقدام فرمایند.

اخیراً ملاحظه شده برخی افراد سود جو و فرصت طلب

با انتشار تبلیغات غیر قانونی در فضای مجازی برای جذب سرمایه های مردم در زمینه ارز دیجیتال تلگرام اقدام می نمایند . لذا به اطلاع کلیه همکاران محترم می رساند برابر قانون خرید و فروش این نوع ارز جرم بوده و تبادل مالی با این ارز در حکم اخلال در نظام اقتصادی کشور می باشد.

در پی مذاکرات اتاق اصناف ایران و سازمان امور مالیاتی مقرر شد مودیان مالیاتی  که سقف مالیات توافقی سال 1396 آنها

  • بین 0 تا 2/5 ملیون تومان بوده بدون افزایش
  • بین 2/5 تا 5 ملیون بوده با افزایش 5 درصد
  • بین 5 تا 10 ملیون بوده با افزایش 9 درصد نسبت به مالیات قطعی 96 ، سال 97 را پرداخت نمایند.

به اطلاع همکاران محترم دارای پروانه کسب تاسیسات برق ساختمان می رساند

اشخاصی که دارای پروانه کسب تاسیسات برق ساختمان از اتحادیه می باشند،از فروش کالا جداً خودداری نمایند. زیرا فروش اجناس توسط افراد دارای پروانه خدماتی به مثابه تداخل صنفی بوده که مشمول ماده 28 قانون نظام صنفی می گردد.

مودیان مالیاتی متقاضی تعیین مالیات مقطوع عملکرد سال 1397 توجه داشته باشند.

با توجه به مقطوع بودن مالیات تعیین شده در اجرای تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم ، امکان اعتراض به مالیات تعیین شده و تعدیل آن در اجرای مقررات ماده 238 قانون یاد شده وجود نخواهد داشت.